fbpx

Loading...

Image Alt
FAQ

Najczęściej pytacie o:

Czy masz może wolny termin...?

Sprawdźmy! Napiszcie do mnie wiadomość, używając formularza kontaktowego. Odpiszę tak szybko, jak będzie to możliwe. Zazwyczaj odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

Jak możemy zarezerwować konkretny termin?

Po tym jak potwierdzimy sobie, że wybrany przez Was termin mam wolny, zachęcam do spotkania. Możemy wypić wspólnie dobrą kawę, ale także umówić się online i dograć szczegóły podczas videospotkania. Abym mógł zarezerwować dla Was konkretny termin, konieczne jest podpisanie umowy i wpłata zadatku w wysokości 20% kwoty.

Jak pracujesz?

Profesjonalnie, z uśmiechem i na luzie. Zresztą przekonacie się sami. Na pierwszym spotkaniu, staram się Was poznać i jak najwięcej dowiedzieć się o historii, która za Wami stoi. Liczę, że zdradzicie mi kilka szczegółów odnośnie miejsca ślubu i wesela oraz tego, jaki macie plan na zabawę. Dzięki temu będę mógł jeszcze lepiej przygotować się do najważniejszego dla Was dnia. Zazwyczaj towarzyszę Wam już od przygotowań, gdzie nie brakuje silnych emocji. Z chęcią pomogę je rozładować. Ślub i wesele miną Wam wyjątkowo szybko. Często słyszę od Par, które oglądają przygotowany dla nich film: „Kiedy Ty to nakręciłeś? Nawet nie zauważyliśmy, że nas łapiesz obiektywem”. No właśnie, staram się dyskretnie uchwycić najlepsze momenty. Szczególnie zależy mi na spontanicznych reakcjach. Przekonacie się, oglądając ślubny teledysk, ile emocji można zobaczyć na twarzach gości, gdy Ci nie wiedzą, że patrzy na nich oko kamery.

Moja praca dzieli się tak naprawdę na trzy etapy. Przygotowanie, zbieranie materiału i montaż. Ostania część zaczyna się niemal od razu, kiedy tylko pożegnamy się na weselu. Często już wracając z uroczystości w głowie zaczynam układać sobie pierwszy scenopis. Po dotarciu do domu zgrywam materiał, a kolejnego dnia siadam do selekcji scen. To mój przepis na udany film. Dzięki temu, że robię to tak szybko, pamiętam sceny, które po prostu muszą znaleźć się w Waszym ślubnym video. Jednak to dopiero początek i tu przechodzimy do kolejnego pytania…

Ile będziemy czekać na film?

Zdaję sobie sprawę, że zależy Wam na jak najszybszym terminie, dlatego tak jak pisałem wyżej montaż zaczynam najczęściej do 24h od zakończonej pracy. Gotowy materiał przekażę Wam tak szybko, jak będzie to możliwe, zazwyczaj po kilku tygodniach, a najpóźniej po 3 miesiącach.

Ile filmów w sezonie produkujesz?

Staram się, by liczba weselnych zleceń nie przekroczyła 15 w ciągu roku. Dlaczego? Zależy mi na jakości i wiem, że dzięki takiemu ograniczeniu jestem w stanie każdej produkcji poświęcić dokładnie tyle czasu, ile bym chciał. To pozwala mi dopracować każdy detal i zadbać o najmniejszy szczegół. Do każdego montażu podchodzę indywidualnie, bo znam i kojarzę ludzi, z którymi dane było mi przeżywać ten szczególny dla nich dzień.

Ile powinien trwać film ślubny?

Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi, jednak staram się nie robić filmów dłuższych niż 30 minut. Kiedyś film ślubny trwał tyle, ile starczyło taśmy na kasecie…  i to nie jednej! Przez to mało kto dotrwał do samego końca i rzadko kiedy ponownie go odtworzył.

Co to tak naprawdę jest film ślubny i czym różni się teledysk od trailera?

Film ślubny to video, którym na pewno będziecie chcieli podzielić się z rodziną i znajomymi, urządzając wspólne oglądanie. Zobaczycie wszystkie najważniejsze momenty z dnia ślubu i wesela, a także to, co umknęło Wam w czasie zabawy. Ścieżka dźwiękowa przygotowana specjalnie pod konkretne kadry dodatkowo podbije emocje. Do filmu będziecie mogli wracać za każdym razem, gdy najdzie Was ochota na wspomnienie tych wyjątkowych chwil oraz… gdy będziecie chcieli przypomnieć sobie słowa przysięgi 😉

Teledysk to dynamiczne streszczenie dnia ślubu, którym możecie dzielić się w social mediach. Historię buduję za pomocą najlepszych kadrów, złapanych w czasie ślubu i wesela, ale też dzięki muzyce, która odpowiednio dopasowana do obrazu idealnie dopełnia całość.

Trailer będziecie mogli zobaczyć nawet podczas Waszego pierwszego małżeńskiego poranka, gdyż montuje go maksymalnie do 48h po weselu. To najkrótsza forma video, która jest zapowiedzią tego, co zobaczycie na teledysku lub w filmie ślubnym.

Od kiedy zajmujesz się produkcją video?

Od niemal 10 lat używam obiektywu do patrzenia na świat. Na początku skupiałem się głównie na zdjęciach artystycznych, co i dziś hobbystycznie robię, jednak z biegiem czasu zaczęło ciągnąć mnie do ruchomych klatek, montażu, czyli produkcji video. Sprawdźcie zakładkę O MNIE, a zrozumiecie, że lubię ruch 😉 Przez kilka ostatnich sezonów miałem okazję towarzyszyć Parom Młodym w czasie ich najważniejszego dnia i już nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł pracować na Waszym ślubie i weselu.

W jakiej formie otrzymamy film?

Przygotuję dla Was pendrive’a, na który nagram wszystkie materiały, a także udostępnię je online. Na pewno będziecie chcieli podzielić się video z rodziną i znajomymi, ta forma pozwoli to zrobić w wygodny sposób.

Do której godziny pracujesz?

Pracę na weselu kończę przeważnie po oczepinach. Do tego czasu zdążę zapełnić kilka kart pamięci, co w zupełności wystarczy do stworzenia wyjątkowego filmu.

Czy masz licencje na nagrywanie ślubu w kościele?

Oczywiście! 😉

Czy są jakieś dodatkowe opłaty?

Koszty dojazdu, jeśli wesele odbywa się ponad 60 km od Katowic.

Co się stanie, gdy będziemy musieli przełożyć ślub i wesele?

Dla mnie zawsze najważniejsza jest Para Młoda i zrobię wszystko, by wpasować się w nowy termin. Na pewno w takim wypadku ważny jest szybki kontakt z Waszej strony, bym mógł odpowiednio wcześnie zarezerwować termin. Doskonale zdaję sobie sprawę, że życie pisze różne scenariusze, dlatego nawet w sytuacji, w której okaże się, że Wasz alternatywny termin mam zajęty, znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie.